עו"ד אובדן כושר עבודה – מתי אנחנו נצטרך אותו

עו"ד אובדן כושר עבודה – מתי אנחנו נצטרך אותו

אחד הרגעים הקשים ביותר שאנחנו עלולים לעמוד בפניו, הוא הרגע בו יתברר לנו שאיבדנו את כושר העבודה שלנו ובמילים אחרות, שחלינו או נפצענו ואנחנו לא יכולים לעבוד יותר. זה יכול לקרות כתוצאה מנסיבות שונות שקשורות למקום העבודה, לעבודה עצמה וכן מנסיבות אחרות שאינן קשורות כלל לעבודה אך התוצאות שלהן הן, שאנחנו לא מסוגלים לעבוד יותר במקצוע שלנו.

על מנת שנוכל להתמודד עם מצב זה כמו שצריך ובשביל שלא נמצא את עצמנו ללא הכנסה ובלי יכולת לפרנס את המשפחה, עלינו לעשות ביטוח אובדן כושר עבודה. ביטוח זה יכול להתבצע על ידינו באופן פרטי או כחלק מחבילה שכוללת את קרן הפנסיה שלנו. הבעיה מתחילה, כשחברת הביטוח מסרבת לשלם את מה שמגיע לנו על פי הפוליסה. במקרה כזה עלינו לפנות אל עו"ד אובדן כושר עבודה.

מתי נפנה אל עו"ד אובדן כושר עבודה

לפני שנסביר כיצד עו"ד אובדן כושר עבודה יכול לעזור לנו, הנה הסבר קצר על עצם המושג עצמו. אובדן כושר עבודה מתייחס למצב בו אנחנו נמצאים במצב של אובדן 75 אחוז מיכולת העבודה שלנו בתחום בו אנחנו עוסקים או במקצוע דומה לו על פי השכלתנו וניסיוננו.

למשל, אם אנחנו עובדים בתור נהגים, ועברנו תאונה או אירוע אחר שמונע מאיתנו לעסוק במקצוע, באופן כזה ש-75 אחוז מהיכולת שלנו נפגעה, הרי שאז אנחנו נחשבים כמי שאינם כשירים לעבוד במקצוע שלנו וזכאים לפיצויי על אובדן כושר עבודה.

חשוב לציין, שחברת הביטוח יכולה לטעון שיש לנו אפשרות לעבוד במקצוע דומה, ואכן על פי פסיקות של בית המשפט בנושא, אם אנחנו יכולים לעסוק בעיסוק קרוב לזה שעסקנו בו, עיסוק שקיים בינו לבין העיסוק הקודם שלנו קשר, ואנחנו יכולים לעסוק בו, הרי שאין היא חייבת לשלם לנו פיצויים.

חשוב לומר, שהחברה יכולה לטעון, שלא מדובר באובדן כושר עבודה מלאה אלא חלקי, למשל אם יש הוכחה לסיבות רפואיות או לירידה חלקית בלבד בהכנסות.

עו"ד אובדן כושר עבודה יכול לעזור לנו להתמודד עם מצבים, בהם חברת הביטוח מסרבת לשלם לנו את מה שמגיע על פי הפוליסה. מן הסתם החברה, לא תמהר לשלם את הסכומים שמגיעים לנו, ותנסה לטעון שלא באמת איבדנו את היכולת שלנו לעבוד ואנחנו עדיין יכולים להתפרנס גם אם באופן חלקי.

על מנת שהתביעה שלנו תתקבל, עלינו להציג כמובן הוכחות רפואיות, דעת מומחים ותוצאות של בדיקות אשר מוכיחות שאיבדנו את היכולת שלנו להתפרנס מהעבודה שלנו. חשוב להוסיף על זה, את עצם העובדה שהמשכורת שלנו נפגעה באופן חד ועל כן איננו יכולים לפרנס את עצמנו ואת בני המשפחה שלנו. כמו כן, אנחנו צריכים להוכיח שחברת הביטוח אכן התחייבה לשלם לנו את מה שאנחנו תובעים, כמובן.