5 תחומי עיסוק בולטים של עורך דין פלילי

5 תחומי עיסוק בולטים של עורך דין פלילי

עורכי דין פליליים הם אלה שאנחנו רואים בדרך כלל בסדרות מתח בטלוויזיה, אבל לא יודעים ממש לקרוא בשם העבירה שאותה ביצעו הנאשמים, מלבד הברורות ביותר כמו רצח ושוד. אלה הם רק חלק מתחומי העיסוק של עורך דין פלילי. עורך דין פלילי, זאת יש לדעת, עומד לצדכם מהרגע הראשון שאתם שוכרים אותו ויש כמה תחומי עיסוק בולטים שאתם עשויים להזדקק להם בעתיד, שטוב להכיר אותם.

  • מחיקת רישום פלילי – התחום הכי נחוץ אולי לאזרחים נורמטיביים, שאפילו לא יודעים עד כמה הם מסובכים עם המשטרה אם לא חשבו על כך. אם אי פעם נחקרתם על ידי המשטרה, או הייתם מעורבים במקרה פלילי על כורחכם אפילו מבלי שיוגש נגדכם כתב אישום, אם זומנתם להעיד ואתם לא הייתם אפילו נאשמים אלא רק חלק מהתיק והוא טרם הסתיים, השם שלכם מופיע באחד מסוגי הרישומים שיש למשטרה במאגר המידע. רישום פלילי זה עלול למנוע מכם יציאה מהארץ, עבודה נחשקת בגוף שדורש תעודת יושר, ובאופן כללי להכתים את שמכם. עורך דין פלילי הוא היחיד שיכול לסדר עניין זה בהקדם.
  • עבירות מין – גם אם אתם חפים מפשע, אנחנו עדים היום להתגברות של תופעת תלונות השווא או הגשת תלונות קנטרניות שנים רבות לאחר מכן כתוצאה מהתחשבנות אישית, בתחום ההטרדות המיניות על כל סוגיהן. זהו תחום שצובר תאוצה וקובע תקדימים שונים, והוא הרבה יותר נפוץ, לצערנו, ממה שנהוג לחשוב. זה קורה גם לאנשים לא מפורסמים ולכן זה לא מתפרסם אבל עורך דין פלילי יכול לטפל בכך כדי לחלץ אתכם מהבעיה.
  • עבירות סמים – כל עוד סמים קלים אינם חוקיים הבעיה תימשך גם כאשר אתם אנשים נורמטיביים שרק נהנים מזה מדי פעם. אי אפשר אף פעם לדעת במי תיתקלו או באיזו בדיקה שתגלה אתכם, ולכן רצוי שתדעו שיש לכם עורך דין שמטפל בכך.
  • עבירות פליליות בין עובדים ומעסיקים – יש שלל של עבירות בתחום זה שנפוצות כבר שנים רבות משום ששוק התעסוקה הופך פרוע יותר. אנחנו שומעים יותר על גניבה ממעביד או עבירות דומות הקשורות לכך וגם כאן נחוץ עורך דין פלילי.
  • פגיעה בנפש וברכוש – האלימות הגוברת בחברה גורמת לכך שיש יותר ויותר אנשים נורמטיביים שמוצאים את עצמם בסיטואציות של איבוד שליטה או נופלים קרבן לעבירה כזאת, וגם זהו תחום שתופס תאוצה ומתרחב עקב אופי הזמנים. גם כאן עורך דין פלילי מייצג אתכם גם אם רק נפלתם לכך קרבן.