רכישת נדל”ן היא לא דבר פשוט ולא דבר שנעשה ביום אחד. כל רוכש שמבקש לקנות בית או משרד, ייקח את הזמן עד שהוא ימצא בדיוק את מה שהוא מחפש, הוא לא ימהר לבזבז את כספו על משהו שהוא עלול להתחרט עליו.

ישנם לא מעט דברים שצריך לבדוק ולחשוב עליהם, ישנם לא מעט פרמטרים שצריך לקבוע ולוודא שהמבנה עומד בהם, שלא נדבר על החוזה ותנאי התשלום ועוד שורה ארוכה של דברים שצריך להתמודד איתם.

אך יש מקרים בהם אנחנו רוצים לבצע מכירה מהירה של נדל”ן. זה נכון בין אם מדובר במכירה לבן משפחה קרוב, וזה נכון בין אם מדובר במכירה בתנאי לחץ מסיבות שונות, כמו כן ייתכן מאוד שגם נגיע לכדי מצב שכזה, אם אנחנו נמצא את עצמנו מול רוכש שאין לו רצון לקחת את הזמן, אין לו סבלנות והוא מוכן להשקיע כאן ועכשיו את כל כספו בנכס שאנחנו מציעים לו.

על מנת שתהליך של מכירה מהירה יתבצע בצורה נכונה, זהירה וללא שום טעויות, אנחנו צריכים לא רק לנהוג בצורה קפדנית, אנחנו צריכים גם להיעזר בעורך דין מכירת דירה, כלומר עורך דין שמתמחה בנדל”ן ובחוזים. בלעדיו לא נוכל להפיק חוזה, בלעדיו לא נוכל לייצר מכירה טובה ששני הצדדים יצאו מרוצים ממנה, חוזה שהאינטרסים של שני הצדדים יבואו בו לידי ביטוי.

לפני שנציג כמה טיפים למכירה מהירה, חשוב להדגיש, עורך דין מכירת דירה צריך לדעת לבטא בחוזה שהוא כותב את המטרה, את התנאים ואת העמדות והאינטרסים של שני הצדדים, וכן לייצר מערכת של הגבלות וסייגים, אשר תמנע מצב שצד אחד יקיים את החוזה כלשונו, בעוד הצד השני לא. שוב, הכל חייב להתבצע כמה שיותר מהר, כמה שיותר ברור ונכון, כמובן שזה גם חייב להתבצע בצורה אפקטיבית.

טיפים למכירה מהירה

ראשית, תהליך המשא ומתן צריך להיות מהיר וברור. אם רוצים למכור מהר את הנכס, רצוי להשתמש בגורם מוסמך לקביעת הערך שלו ולהגיע להסכמה עם הצד השני. לשם כך, יש לגלות גם גמישות מסוימת, על מנת שלא יווצר מצב במהלכו שני הצדדים יריבו על סכום פעוט אשר עלול לפוצץ את העסקה.

שנית, הכל צריך להיות גלוי וחשוף, אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בתהליך מתמשך על עובדות שלא צויינו. לכן מומלץ לחשוף הכל כמו שזה, כמה שיותר מהר, כך כל צד יודע מה הוא מקבל ומה הוא נותן.

שלישית, עורך דין מכירת דירה צריך לבצע את התהליך כמה שיותר מהר, ברור ומופשט. זה לא אומר שהחוזה לא אמור להיות כתוב בצורה נכונה מבחינה משפטית או בצורה שעלולה להביא לבעיות עתידיות בין הצדדים, אך על מנת להימנע מסחבת, רצוי שהוא יכלול את מה שאמור להיות בו, ולא דברים שאין בהם צורך.