עבירות פליליות הן עבירות קשות, אשר בגינן עתיד הנאשם או הנאשמת עלולים לרצות מאסר בפועל וכדי למזער סיכון זה, נכון לשכור את שירותיו של עו”ד פלילי ורצוי מהמוביל בתחומו. בין תחומי העבירות הפליליות, מצויות גם עבירות המס, אשר מוגדרות כעבירות צווארון לבן, שם ההליכים המשפטים הופכים למורכבים יותר עבור החשוד, משום שמעבר לעובדה שהוא מוגדר כאדם נורמטיבי, הוא עתיד להתמודד עם הליך, שאין הוא מכיר ולבטח גורם לו ללחץ ואי נוחות משוועים.

כדי לצאת מהמצוקה בה מצוי החשוד, עליו לשכור את שרותיו של עו”ד מקצועי המתמחה בתחום הוא הנאשם הסתבך – לאזרחים פשוטים זה יקרה בד”כ עם בעיות מיסים או צווארון לבן, אשר יסייע לו לא רק לצאת מתסבוכת אליה הוא נקלע (במודע או שלא במודע), אלא גם ידע ללוות אותו בהליך ולהסיר מעט מהחשש והמצוקה אליה הוא נשאב. ניסיונו של עורך הדין כמו גם של הצוות במשרד, הוא שיהפוך את החוויה לנסבלת ותמזער עבור החשוד את הסיכון שירצה מאסר בפועל. משפטים בנושאים לא ברורים כמו מיסים, וכמובן פלילים, מלחיצים אנשים שלא בקיאים בנושא וחשוב מאוד ליצור קשר עם איש מקצוע רגוע ומנוסה, שידע כיצד להרגיע אותם, ללמד ולכוון לכל אורך התהליך.

אז איך לעשות זאת נכון?

בחירת עורך דין היא בחירה חשובה עד מאוד וכאמור, ככל שהבחירה תהיה מדויקת יותר, כך עתיד החשוד ליהנות מתוצאה טובה יותר ולהיפך. כדי לבחור בבעל המקצוע הטוב ביותר, נכון להתחשב במספר קריטריונים וביניהם הניסיון אותו צבר עורך הדין במקרים דומים למקרה דנן, הצוות איתו משתף פעולה עורך הדין – ככל שהצוות בקיא בתחומים המדוברים, כך הסיכויים טובים יותר (בין היתר בעלי מקצוע שמתמחים בראיית חשבון, מיסוי כלכלה וכיוצא בזאת).

כמובן שחשוב שצוות המשרד ידע ללוות את הלקוח ולהעניק לו תמיכה באמצעות הסברים הקשורים להליך המשפטי, ככל שהוא יבקש – הצוות צריך לדעת כיצד להתמודד עם הרגשות והבעיות אשר עלולות לצוץ במהלך דיון משפטי, להכין את הלקוח למענה על שאלות התביעה, צורת הביטוי הנכונה ועוד. נוסף על כך, חשוב מאוד שעורך הדין והמשרד יכירו מקרוב את כל סדרי הדין ו”חוקי המשחק” בבית המשפט – עליו לדעת מול מי הוא מתמודד, מי השופטים, הפרקליטים וכו.