למרות שכאשר אנחנו חושבים על הצוואה לרוב אנחנו חושבים על מסמך כתוב וחתום, בפועל חשוב מאוד להבין שיש כזה דבר גם צוואה בעל פה. מצד שני, כיוון שהדברים בסך הכול נאמרים ולא נכתבים ונחתמים, ברור מדוע יש חוקים אחרים וברורים מאוד בכל מה שנוגע לצוואות שנעשות בעל פה. כך למשל, עוד לפני שאתם חפשים לכם עורך דין לענייני צוואה ורוצים לעשות מולו צוואה בעל פה, חשוב שתבינו באיזה מקרים זה באמת יכול להיות בתוקף. למשל, צוואה ניתן לעשות בעל פה מול עורך דין צוואה כאשר מדובר על אדם שנמצא על ערש דווי או רואה את עצמו מול המוות. מה שכן, חשוב מאוד להבין שכאשר מדברים על צוואה בעל פה, צריכים להיות לה לפחות שני עדים שמבינים את שפתו של האדם שאומר את הצוואה.

איך לבחור עורך דין צוואה?

בין אם אתם מתעניינים עכשיו בצוואה בעל פה עבור קרוב משפחה שלכם שנמצא ברגעיו האחרונים ובין אם אתם רוצים לעשות בעצמכם צוואה כתובה, ברור שאתם צריכים לבדוק לאיזה עו"ד לענייני צוואה תפנו. עורך דין צוואה צריך להיות איש מקצוע שמכיר את התחום הזה, יודע איך הדברים עובדים ומכיר היטב את החוק. לכן, אם יש באפשרות לבדוק תחילה לאיזה עורך דין לענייני צוואה אתם עומדים לפנות, זה בהחלט כדאי.  האם הוא מנוסה? האם הוא בעל מוניטין? והאם לקוחות אחרים שכבר עשו אצל אותו איש מקצוע צוואה באמת יצאו מרוצים משירותיו?

כמה עולה היום לעשות צוואה?

רוצים לפנות אל עורך דין צוואה אבל אתם חוששים שזה הולך לעלות לכם הרבה יותר מידי? אין לכם מושג על איזה מחירים מדובר? חשוב לעצור תחילה ולבדוק את הדברים לעומק. העניין הוא שאם תפנו אל עורך דין שמגיע עם שנים של ניסיון ועם מוניטין בכל הארץ, טבעי שהוא ירשה לעצמו לעבוד עם תעריף יותר גבוה. לעומת זאת, אם תפנו אל עו"ד צעיר שזה עתה התחיל את דרכו, המחירים יהיו כנראה נמוכים יותר ויש לקחת זאת בחשבון.