מתי צריך עורך דין לשון הרע ובשביל מה? ומה זה בכלל חוק לשון הרע? כל התשובות – בהמשך!

על חוק לשון הרע

חוק לשון הרע עוסק בזכות של כל אדם לשמור על כבודו. הכוונה היא לכך, שכל אדם ראוי לכבוד בשל היותו אדם ואסור לאף אדם אחר לפגוע בזכות זו ויש לכך תוקף חוקי ומשפטי. הייחודיות של זכות זו היא, שהיא עלולה להתנגש עם הזכות של חופש הביטוי, המקנה לכל אדם את החופש לבטא את דעותיו. אז מה קורה אם אדם רוצה לבטא את דעותיו, אך הן פוגעות בכבודו של אדם אחר?

ההתנגשות

כאמור, לכל אדם יש את הזכות הבסיסית להתבטא אך מן הצד השני, לכל אדם יש את הזכות לשמירה על כבודו ולעתים ישנה התנגשות בין שתי זכויות יסוד אלו. ואכן, מבחינה משפטית, מדובר על מקרים מורכבים ולכן הם דורשים ייעוץ של עורך דין לשון הרע לשני הצדדים: הצד התובע והצד הנתבע.

ההגדרה של לשון הרע

לעתים יש בלבול בין לשון הרע לבין רכילות. בלבול זה בהחלט מובן בשל הדמיון בין שני הדברים ולכן חשוב להבהיר את הדקויות של לשון הרע. אם כן, לשון הרע הוא פרסום ברבים של דברים שעלולים לפגוע בכבודו ובשמו הטוב של אדם ואף בפרנסתו. רכילות לעומת זאת, למרות היותה שלילית מן היסוד, אינה מתקיימת במטרה לפגוע, אלא במטרה להתבטא בלבד ובדיוק כאן ניתן לראות את ההתנגשות בין שתי הזכויות.

מתי צריך עורך דין לשון הרע?

במידה ופורסמו דברים פוגעניים כלפיכם, בכל דרך שהיא, או שאתם פרסמתם דברים פוגעניים, גם אם לא במטרה לפגוע, עליכם להתייעץ עם עורך דין לשון הרע. עורך הדין יוכל להסביר לכם בדיוק כיצד עליכם להתנהל כדי לנהל את ההליכים המשפטיים באופן מיטבי. כמובן, הדבר נכון בין אם אתם נמצאים בצד הפוגע ובין אם אתם נמצאים בצד הנפגע. כמו כן, במידה ולא ניתן יהיה לגשר על הפערים ותזדקקו לייצוג משפטי, עורך הדין יוכל לייצג אתכם באופן מקצועי בפני בית הדין